Dnia 06.03 2018 gościliśmy w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Souillac .

 

W ramach projektu slow food .Trend slow food to kontrpropozycja dla niszczącej człowieka kultury fast food. Polega na starannym wyborze tego, co jemy, i delektowaniu się jedzeniem bez pośpiechu. Wybieramy produkty nieprzetworzone, wytworzone w tradycyjny sposób oraz chronimy przed zapomnieniem lokalne potrawy.

Uczniowie francuscy wraz z naszymi uczniami przygotowali potrawy charakterystyczne dla obu krajów ,przy czym świetnie się bawili .Wspólne gotowanie zakończyliśmy degustacją .

W maju podobne spotkanie odbędzie się we Francji.

 

W dniach 15- 19.05.2018 gościliśmy w Zespole Szkół Gastronomicznych w Souillac we Francji w ramach projektu SLOW- FOOD .Wraz z młodzieżą francuską przygotowaliśmy uroczystą kolację dla gości z Polski oraz Francji. W kolacji uczestniczyli przedstawiciele miejscowych władz departamentu LOT oraz goście z Paryża i Polski.

Menu składało się z potraw charakterystycznych dla obu narodów.Przygotowaliśmy polski żurek na zakwasie z białą kiełbasą , schab nadziewany suszonymi śliwkami , ciasto porzeczkowe oraz czekoladowe babeczki.Młodzież francuska przygotowała przystawki z kaczki, dodatki z ciasta francuskiego do dania zasadniczego i wspaniałe lody,goście byli zachwyceni potrawami, pochwał nie było końca .

Pozostałe dni spędziliśmy na zwiedzaniu departamentu LOT, piękne góry ,zabytkowe miejsca i bardzo mili gospodarze.Zawiązane przyjaźnie zostaną na długo.

Więcej: https://www.slow-food-souillac.fr

Slow Food

Przejdź na stronę

>>Slow Food

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej ECKZiU Gubin

>>Przejdź do BIP

Biblioteka

Godziny otwarcia: pon i czw.: 07:00 - 10:00, wt,śr,pt: 13:15-16:15

>>Przejdź do biblioteki

Plan lekcji

Obowiązuje od 21.09.2020

>>Przejdź do planu lekcji

Pedagog szkolny

Godziny urzędowania:

pon. - pt. - 8:00 - 11:00

>>Przejdź na stronę pedagoga szkolnego

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny VULCAN

>>Przejdz do dziennika

Modernizacja kształcenia zawodowego

w powiecie krośnieńskim

 

>>Czytaj więcej

ERASMUS+

Projekt Leonardo da Vinci

 

>>Czytaj więcej